EGYHÁZI PROGRAMOK

Szentendrei Evangélikus Egyházközség
Evangélikus templom (Luther tér 1.)

December 22. 17:00 Evangélikus gyertyagyújtása Fő téren
December 24. 16:00 Karácsony esti istentisztelet
December 25. 10:00 Karácsony ünnepi úrvacsorai istentisztelet
December 26. 10:00 Karácsony másodnapi úrvacsorai istentisztelet
December 31. 18:00 Óév esti istentisztelet
December 31. 23:45 Éjféli istentisztelet
Január 1. 10:00 Újévi istentisztelet
Január 6. 10:00 Vízkereszt ünnepi istentisztelet
Január 6. 10:00 „Menjünk mi is Betlehembe…” az óvodásokkal az evangélikus templomtól a Fő téri betlehemi istállóig

Szerb Ortodox Püspökség
Blagovesztenszka templom (Fő tér)

Január 6. 14:30 Badnjak-fa megáldásaés elégetése a székesegyház udvarán
22:00 Ünnepi virrasztásos istentisztelet
Január 7. 8. 9., Karácsony 1., 2., és 3. napja
10:00 Ünnepi szent liturgia
16:00 Vecsernye

Szentendrei Baptista Gyülekezet
Szentendrei Baptista Gyülekezet imaháza (Rákóczi u. 27.)

November 30. 10:00 Nyugdíjasok adventi találkozója
December 8. 10:00 Bemerítési istentisztelet
December 22. 10:00 Gyermekkarácsony
December 25. 10:00 Karácsonyi istentisztelet
December 25. 17:00 Karácsonyi éneklés
December 29. 10:00 Évbúcsúztató hálaadás
Január 1. 16:00 Újévi istentisztelet és úrvacsora

Szentendre Református Gyülekezet
Református templom (Rákóczi u. 14.)

December 8. 16:00 Adventi ökumenikus kórus­hangverseny a Református Gimnáziumban
December 23. 19:00 Úrvacsorai előkészítő
December 24. 15:00 Családi istentisztelet
December 25. 08:00 Karácsony első napja közös kelyhes, 10:00 külön kelyhes úrvacsorával ünnepi istentisztelet
December 26. 10:00 karácsony második napja ünnepi istentisztelet közös kelyhes úrvacsorával
December 31. 18:00 Óévi istentisztelet
Január 1. 10:00 Újévi istentisztelet

 

Katolikus plébániák
Péter-Pál templom (Kucsera Ferenc u. 1.)
Keresztelő Szent János Plébániatemplom (Templomdomb)
Szent András Templom (Izbég, Templom u. 2.)

November 30.
18:00 Ünnepélyes adventi gyertyagyúj­tás az esti szentmisében
19:00 Ünnepi-zsolozsmaa Péter-Pál templomban
December 1.
19:00 Tekintetek című film vetítése az esti szentmise után a Péter-Pál templomban
Rorate szentmisék minden hétköznap
07:00-tól a Péter-Pál templomban
December 14.
19:20 A Musica Beata Kórus és az Új Szentendrei Kamarazenekar adventi hangversenye
Közreműködik: Knyazoviczky Csenge csembaló, a Musicantus Gyermekkar, Orbánné László Hajnalka – zongora
Vezényel: Bokorné Forró Ágnes és Wolfné Kovács Zsuzsanna
A belépés díjtalan.

December 15.
11:00-tól Jótékonysági Krumpliebéd a Központi ebédlőben (Bajcsy Zs. u. 6.)
December 15.
18:00 Adventi hangverseny a Vocalis Énekegyüttes és a Szent András Általános Iskolaalsós kórusának közreműködé­sével a Keresztelő Szent János plébániatemplomban. Vezényel: Kalmanovitsné Dévai Anikó
December 24.
16:30 Pásztorjáték
23:00 Karácsonyi dallamok Páljános Anna (fuvola) és Németh Kristóf (orgona) közreműködésével. Zenés karácsonyi áhítat karácso­nyi énekekkel és zeneművekkel.
00:00 Éjféli mise, a Péter-Pál, a Keresztelő Szent János(plébánia) templomban és az izbégi Szent András templomban.
December 25. ünnepi miserendet tartunk templomainkban:
07:30 Plébániatemplom
09:00, 11:30 (nagymise énekkarral)
18:30 Péter-Pál templom. Az esti szentmise után ünnepi vesperást imádkozunk!
08:00, 16:00 Szent András templom
December 26.
08:00 Szent András templom
December 29.
11:30 Szent Család vasárnapja a szentmisében a házaspárok megáldása lesz.

 

« január 2020 » loading...
h K s c p s v
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
szo 18

Kovács Margit, a Duna királynője

2019-04-06 - 2029-12-31
szo 18

WANTED

2019-04-06 - 2020-04-12
szo 18

A nagy könyvlopás

2019-09-20 - 2020-01-19
ked 21
sze 22

Slam poetry est @Barlang

január 22. 20:00 - 21:00
ked 28
csü 30

Ötödik Évszak klub @Barlang

január 30. 20:00 - 22:00
pén 31

SobriBoogie / Olive live @Barlang

január 31. 20:00 - 23:00