Szentendre Táncegyüttes – felnőtt csoport
Várjuk táncos előképzettséggel és gyakorlattal rendelkező táncosok jelentkezését, akik szeretnének egy jó hangulatú, vidám közösséghez tartozni.
Művészeti vezetők:
Fitos Dezső +36 30 644 5240 | Kocsis Enikő +36 30 979 1424
EuroPas- és Harangozó-díjas táncosok.
Próbák helye: Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtár színházterme (Pátriárka u. 7.)
Időpont: hétfőn és csütörtökön 19:30-22:00
FB oldal: Szentendre Táncegyüttes
Bemutatkozás:
Az együttes 1983-ban alakult. Megalakulásukkor fontos szempont volt a legszebb magyarországi és erdélyi táncok, dalok tanulása, színpadra állítása.
A nulláról indult együttes hittel, hatalmas erőbedobással és nem kis áldozatvállalással új értéket teremtett Szentendrének, és a város képes volt ezt az értéket megtartani immár 28 éven át.
2000 óta az együttes művészeti vezetői Kocsis Enikő és Fitos Dezső, akik mindketten megkapták már a táncosok legmagasabb állami kitüntetését a Harangozó Gyula Díjat. Kiváló tánctudásuk mellett szuggesztív személyiségükkel, valamint pedagógiai érzékükkel évről évre nagyobb sikereket érnek el az együttessel, hiszen az együttes a Kiváló Együttes minősítést 2006-ban, 2008-ban és 2010-ben is elnyerte, és ezáltal megkapták a Martin György Emlékplakettet. Vezetésük alatt a táncosok olyan szakmai fejlődést értek el, hogy a korábbi 5-6 perces koreográfiák helyett 30-50- perces önálló táncszínházi produkciók születtek. Az együttes tagjainak elsődleges célja természetesen az, hogy a színpadon mutathassák meg amit tanulnak a próbákon és a fárasztó edzőtáborokban. De fontosnak tartják azt is, hogy ők maguk is minél jobban megismerhessék a magyar folklór minél több elemét, gyűjtsék, feldolgozzák és főként továbbadják mindazt, ami még a magyar néphagyományokból ránk maradt.
Többen vezetnek közülük gyermekcsoportokat, tanulnak a Táncművészeti Egyetemen épen azért, mert talán egész életüket ennek kívánják szentelni.
Ezek a fiatalok ebben a műfajban olyan szellemiséggel találkoztak, ami egy életre szól. A tisztelet, a hagyomány és értékőrzés, a hit, és az összetartozás élménye mind beletáncolja magát az ember lelkébe. Aki egyszer belekóstol, nem tud tőle szabadulni. Meglelték a korunkban fenyegető gyökértelenség és elidegenedés nagy melengető titkát, amely számukra a táncolás és az éneklés.