Városi versmondó verseny – eredmények

2022. április 28., 21:55

A Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtár az idei városi versmondó versenyt Lila fecske – Nemes Nagy Ágnes és kortársai témában hirdette meg a költő születésének 100. évfordulója alkalmából. A verseny elődöntőit ezúttal is az iskolák szervezték meg, ahol kiválasztották azokat a tanulókat, akik képviselték az intézményeket a városi döntőn.
A magyar költészet napja alkalmából meghirdetett versenyre nyolc iskolából ötvenhárom nevezés érkezett, egyéni és csoportos kategóriában, így összesen ötvenkilenc diák készült fel a döntőre, melyet április 12-én délután tartottak a könyvtár olvasótermében.
A zsűri tagjai:
  • Szarvas Rita, a Szentendrei Móricz Zsigmond Gimnázium tanára
  • Lőrinczy György, a Szentendrei Teátrum igazgatója
  • Németh Kristóf színművész, a Fórum Színház igazgatója

A döntő online élőben követhető volt, az esemény visszanézhető a könyvtár youtube csatornáján, ahol a díjátadó is megtekinthető.
A díjazottak oklevélben és könyvjutalomban részesültek, a többi versmondó névre szóló emléklapot kapott.

A 2022-es városi versmondó verseny díjazottjai:

I. kategória (1-2. osztály)

  • 1. Tóth Bálint Péter, 2. o. Templomdombi Általános Iskola, Heltai Jenő: Ballada a három patkányról
  • 2. Mihályi Benedek Balázs, 2. o, Izbégi Általános Iskola o., Zelk Zoltán: Varázskréta
  • 3. Pászty Emma, 1. o., Agytanoda Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Ugróiskola
  • különdíj: Abari-Ibolya Bertalan, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Kormos István: Ficánka játszik és Carbonell Mild Rebeka, 2.o, Szent András Katolikus Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Madarak
  • közönségdíj: Tóth Bálint Péter, 2. o. Templomdombi Általános Iskola, Heltai Jenő: Ballada a három patkányról

II. kategória (3-4. osztály)

  • 1. Bagdi Szabolcs, 3. o, Izbégi Általános Iskola, Zelk Zoltán: A három nyúl
  • 2. Német Raul, 4.o., Barcsay Jenő Általános Iskola, Csukás István: A nagy papucstolvaj
  • 3. Pintér Anna, 3.o., Szent András Katolikus Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Szetyepotya Péter
  • különdíj: Borbás Nóra Sára, 3.o., Templomdombi Általános Iskola, Kányádi Sándor: Kilenc pipe
  • közönségdíj: Jaczkó Alíz, 3.o., Izbégi Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Macska

III. kategória (5-6.osztály)

  • 1. Gyenes Domos, 6.o., Barcsay Jenő Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Nyári elégia
  • 2. Nagy Kadosa János, 6.o., Szent András Katolikus Általános Iskola, Nagy László: Tűz
  • 3. Barna Panna, 6.o., Agytanoda Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Éjszakai tölgyfa
  • különdíj: Boros-Lőcsy Vince, 5.o., Izbégi Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Macska
  • közönségdíj: Schillerwein Bianka, 5.o., Bárczi Gusztáv Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Bors néni beszélget a cipővel és Gyenes Domos, 6.o, Barcsay Jenő Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Nyári elégia

IV. kategória (7-8.osztály)

  • 1. Hegyesi Gergő, 7.o., Izbégi Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: Éjszakai tölgyfa
  • 2. Jakab Nóra, 8.o., Szent András Katolikus Általános Iskola, Garai Gábor: Tankréd
  • 3. Jánosi-Kádár Flóra, 7.o., Szentendrei Református Gimnázium, Kányádi Sándor: Az okos kos
  • különdíj: Angi Beatrix, 7.o., Barcsay Jenő Általános Iskola, Nemes Nagy Ágnes: A fiú és Csányi Zétény, 7.o., Templomdombi Általános Iskola, Szabó Magda: Vadászat
  • közönségdíj: Jánosi-Kádár Flóra, 7.o., Szentendrei Református Gimnázium, Kányádi Sándor: Az okos kos

Gratulálunk a nyerteseknek.

Borítóképünkön a zsűri tagjai balról jobbra: Németh Kristóf, Szarvas Rita és Lőrinczy György

« július 2022 » loading...
h K s c p s v
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
szo 09

Júliusi Görög Táncház

július 9. 18:00 - 20:00
vas 10

Szentendrei csata emlékséta

július 10. 09:00 - 10:30
pén 22

Cabaret Medrano koncert

július 22. 20:00 - 22:00
pén 29

Tudósok koncert, előzenekar: Dep’art

július 29. 20:00 - 23:00